Het Antwerpse Borgerhout is hot: hier zijn de 7 leukste adressen
Dat we fan zijn van Antwerpen wist je waarschijnlijk al. En de laatste tijd gaat het eigenlijk nog maar over één wijk: Borgerhout. Nadat Time Out Magazine de buurt onlangs uitriep tot een van de coolste wijken ter wereld (jawel), ontstond er alleen maar nog meer buzz. Borgerhout dus, de coolste wijk van Antwerpen? Zeker weten. Weg van het toeristenhart, tussen de locals, vind je een bruisende, kleurrijke wijk die van ’s ochtends vroeg tot ’s avonds laat leeft. En omdat kiezen lastig is: hier zijn onze zeven favorieten plus nog een extra bonustip om dit artikel mee af te sluiten.
Jarenlang was Butchers Coffee onze favoriet van Antwerpen. Gelegen aan het pleintje langs de Kasteelstraat in Antwerpen Zuid. Tot op een dag, in September, die vaste plek er niet meer was. Balen dachten wij maar daar hebben we nu een nog leukere Butchers Coffee voor terug gekregen. Sinds eind Oktober zijn de deuren geopend in Borgerhout en we zijn er nu al van overtuigd dat dit je must visit adres is van deze buurt.
De geur van vers zuurdesem ruik je al ruim voordat je het charmante hoekpand van deze bakker hebt gevonden. Bij deze ‘open atelier’ bakkerij vind je alles wat je verwacht van een fijne lokale zuurdesembakkerij. Hele broden en knapperige boterige lekkernijen, zowel zoet als hartig. Van deze zaak gaat je bakkershart sneller kloppen. Kom op tijd want je staat sowieso met de lokale Borgerhouters (is dat een woord?) in de rij. Enig minpuntje? Je kan er niet zitten en voor koffie ben je aangewezen op (een lekkere!) filterkoffie maar dat zou voor ons geen reden zijn om dit adres over te slaan.
Voor het uitgebreidere ontbijt, brunch en lunch werk kan je het beste naar Bar Caju. Zo een plek waar je ook met iedereen heen kan want het menu gaat van verse croissants tot de betere lunch burgers, van een ‘full ontbijt’ tot een frisse salade. Maakt dus niet uit waar je zin in hebt, hier is echt voor ieder wat wils. En dat er een breed scala is aan opties wil niet zeggen dat ze inleveren op kwaliteit. Elke keuze heeft net weer iets vernieuwends en is nooit saai.
Bar Leon is het buurtcafé dat al jaren zijn ding doet in Borgerhout. Dit gezellige cafe dat in 2010 zijn deuren al opende heeft zoveel pluspunten dat het moeilijk kiezen is wat nou hét ‘unique selling point’ is. Is het het zonnige en grote terras (aan de fijne speeltuin, perfect voor met het kroost), de ongedwongen sfeer, de leuke evenementen die ze organiseren, de lange lijst aan bier en wijn opties? Misschien is het wel gewoon de combinatie van al die punten bij elkaar. No nonsense en altijd fijn. Daarvoor moet je bij Bar Leon zijn.
Misschien heb je het al door maar we sluizen je met dit lijstje door de dag heen. Koffie, ontbijt en lunch heb je al gehad, tijd voor het avondeten. Daarvoor zouden wij aanschuiven bij Briquet. Dit fijne hoekpand met ook, alweer, een zonnig terras doet dingen net even anders. Het menu heeft herkenbare items die dan toch net anders zijn in de uitvoering. Deze lekkere items wisselen ze lekker vaak en is altijd goed te pairen met een fijne natuurwijn of frisse cocktail.
Voor een glas (of fles) wijn moet je bij dit hoekpand, tegenover Bar Caju, zijn. Glou Gou heeft de lekkerste natuurwijnen en het gezellige personeel kan voor ieder zijn smaakpallet wat inschenken. Echt zo een plek waar je heen gaat voor ‘een wijntje’ om vervolgens niet meer weg te gaan. Dat hoeft ook helemaal niet wat je kan hier ook blijven hangen voor lekkere gerechten om te delen. Perfect voor een leuke date of gezellige avond met groep vrienden.
Bovenstaande adressen zijn allemaal in dezelfde kring te vinden maar Borgerhout is ook een beetje gek uitgestrekt. Aan de andere kant van de wijk vindt je Bistro Rocco. Daar schreven wij al eerder over en deze mocht ook niet aan dit lijstje ontbreken. Nog wel weer iets verder van waar je de reguliere Antwerpse toerist ziet maar je zou hier niet zitten struinen als dat is waar je jezelf tussen ziet zitten. Voor een lekker en gezellig avondje uit is Bistro Rocco zeker het omfietsen, of een Ubertje, waard.
Ok, nog steeds keuzestress van alles wat leuk is in Borgerhout (laat staan alle andere Antwerpse adressen), blijf gewoon lekker een nachtje slapen. Bij Via Antwerpen zit je dan perfect. Ok, het fijne lifestyle hotel ligt net niet in Borgerhout, dat begint pas aan de andere kant van de weg, maar vanuit hier kan je de wijk dus perfect ontdekken.