Maison Nova, Frankrijk: waar de Pyreneeën de Middellandse Zee aanraken
Net boven het centrum van Collioure, op een heuvel met uitzicht, staat het nieuwe Hotel Maison Nova, een negentiende-eeuwse burgermeesterswoning goes boetiekhotel. Dertien kamers, elk vernoemd naar een lokaal kunstwerk, elk met z'n eigen karakter. De ene met een scheef dak, de andere met een balkon dat uitkijkt op de Pyreneeën die hier gewoon de zee in lijken te duiken. Een kunstig hotel en al een hit voordat ze goed en wel open waren.
Het hotel zit op dat perfecte punt tussen ‘gezellig in het dorp’ en ‘de rust opzoeken’. Twee minuten lopen naar het marktplein en de stranden, ver genoeg weg om ’s avonds alleen het kabbelen van de Middellandse Zee te horen. De infinity pool, warm genoeg om er in januari nog in te zwemmen, kijkt uit over een panorama dat belachelijk mooi is: de bergkam van de Albères, de rode daken van Collioure, het koninklijke kasteel aan zee.
Collioure zelf is zo’n plek die kunstenaars sinds mensenheugenis (sort of speak) aantrekt. Matisse en Derain stichtten hier het fauvisme, Picasso kwam er schilderen – afijn, you get the point. Het licht is anders, de kleuren intenser, de baai zo fotogeniek dat het bijna stom is. De ansjovis van Collioure zijn beroemd, de wijnen dragen een AOC-label, en in de smalle straatjes van het oude Mouré-kwartier zitten genoeg ateliers en wijnkelders om je dagen mee te vullen.
Via Booking.com kun je je hele reis organiseren: van het boeken van accommodaties en vliegtickets tot het regelen van autoverhuur, luchthaventaxi’s en attracties.
Terug in het hotel voelt de Phytomer spa precies goed na een dag wandelen of rondneuzen. Hammam, sauna, behandelingen – zo fijn. Het ontbijt is uitgebreid en de kamers hebben die zeldzame combinatie van stijl en comfort. Geen design om het design, maar ruimtes waar je gewoon goed slaapt.
De Côte Vermeille strekt zich ten zuiden uit, met steile kliffen, verborgen kreekjes en wijngaarden die tot aan de rand van de zee lopen. Banyuls ligt een eindje verderop, Port-Vendres ook, en de Spaanse grens is zeven kilometer ver weg. Maar waarom zou je. In Maison Nova en rondom Collioure is genoeg te vinden: stilte, licht, goede wijn en dat allemaal in dat heerlijke mediterrane tempo.