Cobra House: het jongere maar grotere broertje van Cobra in Antwerpen
Het succesvolle Cobra op de Leopoldplaats krijgt er met Cobra House een jonger, maar groter broertje bij, en wat voor één. Gevestigd in een historisch pastoriehuis aan de Markgravelei is dit by far één van onze nieuwe favorieten in Antwerpen. We waren al behoorlijk fan van Cobra, en nu ze met Cobra House komen aanzetten, staan wij natuurlijk zonder nadenken in de rij om hier ook aan te schuiven.
Cobra House is zo’n plek waar je binnenkomt en stiekem hoopt dat je huis er thuis precies zo uit zou zien. Linnen gordijnen en zachte tinten, een mix van design en nonchalance. Doordat Cobra House in een oud pastorie pand zit, heeft het sfeer en charme, niet van dat strakke minimalistische hoogtewerk.
Wat wij zo leuk vinden, is hoe je zo kan meekijken in de keuken. Je ziet precies hoe de chefs de gerechten klaar maken, wat extra sfeer geeft. En waar het bij Cobra op de Leopoldplaats soms wat knus aanvoelde, is er hier ruimte zat: zo’n 1000 m² om precies te zijn. Het restaurant, de salon, de patio en niet te vergeten de prachtige tuin lopen allemaal in elkaar over.
Chef Orlando Schuitema is de man achter de potten en pannen, en geloof ons: hij weet wat hij doet. De gerechten zijn herkenbaar, maar nooit saai. Van verfijnde rauwe bereidingen tot perfect geroosterde groenten. En alles is gemaakt om te delen, al snappen we ook als je liever niet deelt.
Het menu voelt werelds, zonder z’n Belgische ziel te verliezen. En die wijnkaart… ja, die is serieus goed. Veel keuze per glas (halleluja), want soms wil je gewoon één écht goed glas.
De bediening? Lekker losjes, met humor en attent zonder te overdrijven. Mensen die gewoon snappen hoe een avond leuk moet blijven, van je eerste glas tot laatste slok.
In de zomer open je de deuren naar het terras en de tuin voor lekker tafelen onder de bomen, wijn in de hand, helemaal Antwerp slow living. In de winter? Dan branden de vuurkorven.