Kids spelen, jij werkt: fijne plekken in Amsterdam waar dat wél tegelijk mogelijk is
Het is koud, het regent en thuiswerken met kinderen voelt deze week nét iets ingewikkelder dan anders. Gelukkig zijn er in Amsterdam een paar plekken waar je wel met je laptop kunt neerstrijken, terwijl je kind speelt, ontdekt of muziek maakt. Hier kun je zonder schuldgevoel de to-do lijst wegwerken, terwijl de mini's de tijd van z’n leven heeft.
Dit café snapt het. Elke dinsdag- en donderdagochtend verandert Coffee & Kids in een oase van rust voor ouders. Terwijl jij geniet van goede koffie en ongestoord doorwerkt, worden de kleintjes (1,5 t/m 4 jaar) begeleid door ervaren nanny’s in de ruimte ernaast. Denk: knutselen, bouwen, zingen, of met toestemming spelen in de speeltuin om de hoek. Zelf snacks meenemen mag, maar er staat ook brood en beleg klaar. Je boekt drie of vier uur per keer, dus genoeg ruimte om even je hoofd leeg te maken of juist lekker productief te zijn.
Nog een paar favorieten:
- Toddler Montessori-Inspired Playgroup – zelfstandig spel volgens het Montessori-principe. Je kunt meedoen of rustig werken aan een tafel in het café.
- Toddler Music + Movement – iedere woensdag en zaterdag om 10.00 uur. Live muziek, dans, beweging en veel plezier.
Een lichte, rustige plek in de Pijp waar kinderen elke dag tussen 09:00 en 17:00 vrij kunnen spelen in de speelhoek, terwijl jij met koffie en laptop in het café zit. A win is a win. Naast de populaire Art Club en de creatieve PlayWithArt after school Club op woensdag (14:30–17:00) is WOW is er niet alleen voor creatievelingen, maar ook voor nieuwsgierige bewegers en kleine onderzoekers.
Op dinsdag is er Self Defense (4–6 jaar): een speelse, kindvriendelijke les waarin kleuters leren bewegen, grenzen ontdekken en zichzelf op een veilige manier leren beschermen. Donderdag? Dan is er Ballet (2–6 jaar) vol bewegingen, eenvoudige choreo’s en zelfvertrouwen in wording. En op zaterdag duiken nieuwsgierige kids (4–7 jaar) in de wereld van wetenschap bij Mini Professors: proefjes, vragen en verwondering gegarandeerd.
Lilo’s is een warme, kindvriendelijke huiskamer met goede koffie en een fijne binnenspeelhoek voor de ukkies.. Perfect voor regenachtige of koude dagen. De kinderen spelen, terwijl jij met een latte en je laptop aan tafel zit. Bonuspunten voor het vriendelijke personeel en de relaxte sfeer. Ook een dikke tip om de verjaardag van je kleintje hier te houden trouwens.
Groot Melkhuis blijft een klassieker. Midden in het Vondelpark, met grote buitenspeeltuin en voldoende binnenruimte om je laptop open te klappen. In de winter is het hier heerlijk rustig. Je kids bouwen een sneeuwpop in de speeltuin terwijl jij binnen warm blijft met een kop thee en wat to-do’s afwerkt.