The nicest 'hidden gems' of the Netherlands: the Shell x Barts Boekje route
Wat vinden we het toch heerlijk om in ons eigen kikkerland op pad te gaan. Natuurlijk, een safari ergens in Afrika of een roadtrip door Amerika is geweldig, maar soms hoef je het helemaal niet zo ver te zoeken om deze zomer volledig te op te laden. En wie ons kent, weet dat we bijna niet weg te slaan zijn uit onze favoriete steden. Toch voor een flinke recharge, zoeken we het graag even ergens anders, wat dichter bij de natuur. En Nederland barst gelukkig van de fijne plekken buiten de (grote) steden.
Dus, om je een beetje op weg te helpen, maakten we samen met Shell ter ere van hun campagne De zomer van Recharge een route dwars door Nederland. We starten in Limburg en rijden steeds verder naar boven, langs tien hidden gems die je misschien nog niet op de radar had. Onderweg laden we op waar het kan: de auto bij een Shell Recharge-station en zelf bij iedere heerlijke stop die we tegenkomen. Met een beetje hulp van Shell vlieg je zo door het land, terwijl het tempo op de tussenstops vooral heerlijk laag mag liggen. Enjoy.
We beginnen onze roadtrip helemaal beneden, in Zuid-Limburg. Verscholen in het Limburgse landschap ligt deze klassieker en knaller van een wijngaard. Hallo The Apostelhoeve! Uitkijkend over de glooiende heuvels, bovenop de Louwberg, een van de mooiste plekken van Limburg en onder de rook van Maastricht, nip je aan je wijn tijdens een wijnproeverij en geniet je van het uitzicht. Bij De Apostelhoeve werd in 1970 de eerste wijn van Nederland gemaakt en inmiddels staan er twintig hectare aan wijnranken, goed voor zeven droge witte wijnen én een paar fijne bubbels. Je kunt er een rondleiding krijgen door de wijngaarden, het productieproces en de wijnkelders, om daarna met een glas in de hand neer te strijken in het proeflokaal. Waan je even als God in Frankrijk – oké, Nederland. Oh, en bedenk wel even van tevoren wie de BOB is natuurlijk gezien al dat rijden. Of ga op zoek naar een hotel waar je heen kunt rollen na al dat proeven.
Nog op zoek naar een slaapplek in Zuid-Limburg? Of helemaal verliefd geworden op die Nederlandse wijn? Neem dan ook een kijkje bij Domain Holset. Ook hier vind je wijnranken, een proeflokaal en een prachtig Limburgs landschap. En goed nieuws voor wie dus nog niet klaar is om Zuid-Limburg te verlaten: bij het domein zit ook een boutiquehotel, dus je kunt er gewoon blijven slapen.
We gassen door naar het westen van het land, naar Zeeland. Een flinke detour is het wel, maar we zouden je er niet heen sturen, als het niet de moeite is. Even ergens in Brabant een Shell recharge-station meepakken en je komt er wel. Eenmaal aangekomen in Nieuwvliet wacht In the Morelleput. Weggestopt tussen de Zeeuwse dijken, vlak bij de kust en grenzend aan een natuurgebied ligt dit heerlijke landgoed met B&B en theetuin. En die B&B is er eentje in de categorie Oudhollands kneuterig, met vier kamers die luisteren naar oude Zeeuws-Vlaamse dorpsnamen als Scherpbier en Sinte Pier. Denk aan geruite prints, fijne kleedjes en bedstedes. ’s Ochtends staat er een vers ontbijt klaar en naast het huis ligt de theetuin, waar in de zomer huisgemaakte taarten van Suzanne (al de moeite op zich!), verschillende lunchgerecht, flinke potten thee en meer worden geserveerd. De tuin is open voor iedereen die aan komt waaien, waardoor er naast alle rust ook altijd wat gezelligheid op het landgoed te vinden is. En met de kust, de dijken en het natuurgebied om de hoek is er bovendien genoeg reden om na de taart de wandelschoenen aan te trekken (bye vakantiekilo’s).
We blijven nog even in het westen en rijden door naar Barendrecht. Niet per se de plek waar je als eerste aan denkt voor een verborgen parel, maar juist daarom. Meet Café Clementine. In een glazen kas in het Fruitpacking District zit dit fijne en zomerse restaurant, op de plek waar ooit de groente- en fruitveiling van Barendrecht begon. Inmiddels vind je naast de kas een moestuin met maar liefst 130 eetbare plantensoorten. De oogst gaat waar mogelijk rechtstreeks de keuken in (we love). Op het menu staan seizoensgebonden gerechten met lokale en biologische ingrediënten, allemaal to share.
Yes. De eerste drie stops heb je gevonden. Vergeet niet deze stops in te vullen op de site van De zomer van Recharge. Dan maak je kans op te gekke prijzen via de Summer Surprise. Niet getreurd hoor, want onze route is nog niet voorbij. En we gaan nog niet naar huis… Nog langer niet, nog langer niet.
Culemborg, het historische stadje in Gelderland, heeft zo zijn verrassingen. Neem Cul Sec. Op een hoek van het industrieterrein klinkt het adres misschien niet direct sexy, maar eenmaal binnen snap je het meteen. Achter de deuren ligt een groene tuin met bloeiende kruiden, fruitbomen en groenten. Het motto ‘Eet je landschap’ nemen ze hier behoorlijk letterlijk: wat er groeit, belandt zo veel mogelijk op je bord. Het menu wisselt dan ook met de seizoenen. Buiten eet je aan tafels met wit linnen en kleurrijke stoelen, binnen is het knus en huiselijk. Loop na afloop vooral nog even over het terrein, langs de moestuin, de kippen en de jeu de boulesbaan of schommel nog even onder de grote Kastanjeboom. Oh, en hadden we al gezegd dat het ook een waar walhalla is voor liefhebbers van alcoholvrij? Naast natuurwijnen vind je hier namelijk volop alcoholvrije dranken, waaronder de eigen alcoholvrije wijnen van Cul Sec.
Na flink wat kilometers is het tijd om weer even echt op te laden en wat rustiger aan te doen. De perfecte plek hiervoor? Verscholen in het groen van de Utrechtse Heuvelrug ligt Culinary Estate Parc Broekhuizen. Het eeuwenoude landgoed werd onder toezicht van de Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed zorgvuldig opgeknapt. Oude details bleven behouden. Daar kwamen kunst, Italiaans en Scandinavisch design en heel veel marmer bij. Geen enkele kamer is hetzelfde en vooral de suites zijn echt een plaatje. Honger? Dan hoef je niet verder te kijken. Bij Bistro LOF, in de oude boerderij naast de orangerie, schuif je aan voor toegankelijke gerechten van Chef Zoë Jonker. Liever uitgebreid tafelen? Dan is Restaurant Voltaire* je adres, dat sinds 2018 een Michelinster heeft en een zevengangenmenu met seizoensproducten serveert. Naast al het eten is het heerlijk om je wandelschoenen aan te trekken en de Utrechtse Heuvelrug in te gaan. Hoewel een rondje over het landgoed zelf ook meer dan genoeg is.
Van de natuurwijnen van Cul Sec zijn we al fan, maar voor nog een natuurwijn(pit)stop sturen we je graag, helemaal uitgerust nu, door naar Second Market. In een oud pakhuis midden in Hattem vind je deze wijnwinkel met een flinke selectie natuurwijnen: wit, rood, oranje en mousserend. Ook aan alcoholvrij is gedacht, met onder andere kombucha. Er staat altijd wel een fles open om te proeven (we like) en voor het pand zit een terras waar je met dat glas wijn kunt neerstrijken. Probeer eens de oranje wijn. Vooral met een beetje zon een dikke tip. Liever iets uitgebreider proeven? Duik dan de wijnkelder in voor een proeverij met hapjes. En ook die hapjes kun je daarna gewoon kopen voor thuis, net als die wijnen. Wedden dat je niet met lege handen terug de auto in stapt?
Tasting room De Serre ligt in ’s-Graveland, midden in het groen van landgoed Land & Boschzigt. Weer een rit van 100 kilometer, dus wellicht is het verstandig om even op te laden bij een van de recharge-stations van Shell. Eenmaal in ’s-Graveland rijd je via een bospaadje richting het proeflokaal en dan staat daar ineens deze lichte kas tussen de natuur. Té leuk. Naast de serre ligt een flinke moestuin en wat hier van het land komt, zie je terug op het bord. Groenten, fruit en kruiden worden zelf geplukt en de kaart volgt het seizoen. Je komt er voor koffie met huisgemaakte taart, lunch en later op de dag voor wijn met iets lekkers erbij. Ook de kaasplank willen we even benoemen. Is een black eigenlijk. En wie na het eten nog wat wil doen: ga de benen strekken in de bossen rond het landgoed. Het is er werkelijk prachtig.
Na je koffie en taart bij De Serre nog niet klaar met de omgeving? Rijd dan even door naar Op ’t Eiland. Aan de Vecht, in Nederhorst den Berg (op een kwartier van ’s-Graveland), vind je deze fijne plek aan het water. Je kunt er terecht voor lunch, borrel en diner, maar ook voor een duik, een rondje met de waterfiets of gewoon een middag aan het water. Voor wie al vol zit.
We trekken weer wat verder naar het noorden, richting het water. Aan de Gouwzee, net buiten Monnickendam, ligt BeachFour. Het paviljoen staat aan het Hemmeland en heeft alles in huis voor een goede zomerdag aan het water. De keuken haalt inspiratie uit de Méditerranée, met gerechten om te delen, veel groenten (vegetariërs opgelet) en vooral veel van de grill. De parilla, een Argentijnse grill, speelt hier een belangrijke rol in. Je kunt er terecht voor lunch tot diner, maar ook gewoon voor een glas wijn met view. Zin in wat actie? Huur een SUP of kajak en ga het water op. Liever met beide voeten op het droge? Er is een strand, een jeu-de-boulesbaan en zelfs een sauna. Trek er dus maar gerust een volle dag voor uit.
Ga je liever het water op met een echte boot, dan moet je bij Bootverhuur Overleek wezen. Deze bootverhuur ligt ook in Monnickendam en hier huur je elektrische fluisterboten en sloepen voor een goede tocht door de omgeving (No. boat license needed). Extra leuk: bij de bootverhuur kun je ook terecht voor een heerlijke picknickmand voor op de boot.
Na vier jaar renoveren is het monumentale, voormalige fabrieksgebouw in Haarlem eindelijk weer open (yes!) en dus mocht ‘ie niet ontbreken in deze route. We hebben het over het gebouw waar nu The Water Meter Factory in zit. Ooit een glas-, zeep- en watermeterfabriek, nu een plek voor ontbijt, lunch, borrel en diner. Van yoghurt, wentelteefjes en croissants in de ochtend tot bistroklassiekers later op de dag. Binnen vind je een serre, een hoog restaurantgedeelte en een borrelhoek, en buiten wacht een ruim terras waar het echt heerlijk vertoeven is in de zomer. De locatie aan het Spaarne maakt het plaatje compleet: net buiten de drukte van de stad, met het water voor de deur. Plankgas richting Haarlem dus.
Wacht even, een wegrestaurant én farm-to-table and must visit? Dat is wel een heel ongewone combinatie. Jup, we know. Daarom past ‘ie perfect als kers op de taart aan het einde van deze route. Mild Steel is een kasrestaurant op landgoed Rorik. In de kas wordt gekookt met wat het boerenland op dat moment te bieden heeft. Het menu wisselt dus met het seizoen en bestaat uit vier gangen. Veel groenten, aangevuld met vlees, vis en kaas. En dat allemaal terwijl je uitkijkt over het land. Maar op Landgoed Rorik zit nog meer. Tegenover het restaurant vind je Bistro Zacht Staal, waar je terechtkunt voor een wat meer ontspannen maaltijd. Zo kun je hier kiezen tussen uitgebreid tafelen in de kas of gewoon aanschuiven voor een goede hap. your choice.
We zijn inmiddels heel Nederland doorgereden en hebben onderweg zowel onszelf als de auto flink opgeladen. Precies dat is waar De zomer van Recharge van Shell om draait. Onze route is onderdeel van deze landelijke zomeractie, waarin Shell Recharge een interactieve kaart heeft gemaakt met routes, Hidden Gems en laadlocaties door heel Nederland. Zo kun je niet alleen onze route volgen, maar ook zelf op zoek naar fijne adressen bij jou in de buurt. En voor wie goed kijkt: wij hebben nog wat extra hidden gems stiekem aan de kaart toegevoegd.
En er is meer: wie deze zomer drie plekken op de kaart ontdekt, kan meedoen aan de Summer Surprise en kans maken op mooie prijzen. Genoeg reden dus om de auto op te laden, zelf op pad te gaan en Nederland eens buiten de steden te ontdekken. Voor een goede zomertrip heb je immers niet veel meer nodig dan een volle accu en een paar topadressen.