Japan27 augustus 2026, door Michel + Renske

Wil je het echte ‘oude’ Tokio ervaren? Begin bij OMO3 Asakusa

Japan, 27 augustus 2026, door Michel + Renske

Wil je het echte ‘oude’ Tokio ervaren? Begin bij OMO3 Asakusa

Asakusa in Tokio is een wijk die twee kanten heeft, en dat is precies wat 'm zo bijzonder maakt. Overdag de bekende drukte rond Sensoji-tempel en de souvenirwinkeltjes van Nakamise-dori, maar zodra die massa wegtrekt komt het échte Asakusa tevoorschijn: de sfeer van oud Tokio, shitamachi-gevoel, en straatjes waar je zomaar een winkeltje induikt zonder te weten wat je gaat vinden. Wil je overnachten met uitzicht op die Sensoji-tempel of de Tokyo Skytree (ja, dat wil je!), dan is OMO3 Asakusa het perfecte hotel.

Asakusa?

Asakusa?

Asakusa is het stukje Tokio dat nog het dichtst bij het oude Japan staat, de wijk waar de stad even niet naar de toekomst kijkt, maar naar zichzelf terugkijkt. Het hart hiervan is Sensoji-tempel, de oudste boeddhistische tempel van Tokio, die je bereikt via de Nakamise-dōri: een lange winkelstraat vol kleine kraampjes met snacks en souvenirs, met aan het begin de bekende Kaminarimon; de “Donderpoort” met zijn enorme rode lantaarn.

Rond de tempel valt er genoeg te ontdekken. Loop even door naar Kappabashi, de straat waar restaurants hun servies en, het bekendste, hun hyperrealistische plastic eten vandaan halen. Bij de Sumida-rivier kun je een boottochtje maken of gewoon uitkijken over het water, met de Asahi Beer Tower en de Tokyo Skytree op de achtergrond. En voor wie van iets ouds én iets nostalgisch houdt: Asakusa Hanayashiki, sinds 1853 het oudste pretpark van Japan, is voor velen een bezoekje waard.

De wijk is makkelijk te bereiken: station Asakusa ligt op de Ginza-lijn, de Toei Asakusa-lijn én de Tobu Skytree-lijn, en je zit er zo vanaf Tokyo Station (zo’n 20 minuten) of Shinjuku (ongeveer 35 minuten). Eenmaal aangekomen laat je de metrokaart trouwens beter liggen, Asakusa ontdek je het fijnst te voet, al slenterend van steegje naar steegje.

Het hotel

Het hotel

Wat dit hotel bijzonder maakt, is dat het je niet binnen houdt, maar juist de wijk in stuurt. De OMO Rangers, medewerkers die deze buurt door en door kennen, nemen je mee voorbij de gebruikelijke toeristenroutes naar de plekjes die alleen locals kennen. Terug in het hotel is het net zo goed genieten. Op de 13e verdieping ligt een lounge en dakterras met een adembenemend uitzicht op zowel Sensoji-tempel als de Tokyo Skytree. Hier vind je het beste uitzicht van de stad terwijl je zelf geniet van een hapje en drankje uit de OMO Base, een 24/7 zelfbedieningsstation met Asakusa-klassiekers, zoals traditioneel gebak van Ryushotei Nishimura en inari-sushi van Fukujuya. Geen wachtrijen, geen gedoe, gewoon pakken wanneer jij zin hebt, in de lounge of lekker op je kamer.

OMO3 Asakusa

Bij Booking.com wordt het plannen van je reis eenvoudiger dan ooit dankzij de uitgebreide filteropties. Of je nu zoekt naar een accommodatie, een vlucht, een attractie of iets anders, met de filters vind je precies wat je zoekt! Filter bijvoorbeeld je accommodatie op beoordeling om de beste opties te ontdekken, selecteer de faciliteiten die voor jou belangrijk zijn, kies een specifieke locatie, of pas andere criteria toe om je ideale keuze te maken. Dankzij deze flexibele filteropties vind je snel de perfecte match voor elke reisbehoefte.