De leukste (zomer)vakantieparken in Nederland
Vakantie, vakantie, vakantie! We hebben al een hoop lijstjes (lees: een hele website) gevuld met vakantietips, maar een lijst met zomerse vakantieparken ontbrak nog. Tot nu! Dit zijn de leukste (zomer)vakantieparken van Nederland. In de winter zit je goed bij deze knusse vakantieparken en als je een heel huis wilt klik dan vooral ook nog even door naar deze lijst.
We trappen af met een droom van een boomhut. De boomhut op de foto staat op Sandberghe in het Brabantse Uden. Een heerlijk park gelegen tegen de stuifduinen van Beda in natuurgebied de Maashorst. Dromen kan er niet alleen in boomhutten, maar ook in chalets, boshuisjes, villa’s en kleine boerderijen. Hoewel het park niet massaal is zijn er een hoop faciliteiten voor jong en oud. Zwembad, sauna, speeltuin, jeu de boules, fijn terras.. we zouden nog wel even door kunnen gaan maar raden je vooral aan om het zelf te gaan ervaren.
Bij Vakantiepark Eigen Wijze in Bant doen ze de dingen lekker op hun eigen wijze. De tiny houses zijn er namelijk niet klein maar lekker ruim (de XXL Tiny Houses zijn perfect voor vier personen). Nog steeds te klein voor je gezelschap? Er zijn ook grote huizen waar je met acht personen terecht kunt. Verder staan er onder andere visserhuisjes (al is het niet de bedoeling dat je je hengel in het meertje hangt), glamping tenten en lodges. Voor ieder wat wils, óók voor koppels die nog een locatie voor hun bruiloft zoeken. Eigen Wijze is namelijk de perfecte trouwlocatie, met niet alleen buiten maar ook binnen fijne ruimtes.
Niet iedere randstedeling heeft tijd (lees: zin) om meer dan een uur te rijden. Tussen hei, bos en water in het Gooi staan de Suitelodges Gooilanden van Dutchen: een keten met parken door het hele land die allemaal leuk zijn. Sommige liggen aan het water, andere hebben een jacuzzi, maar alle lodges hebben veel buitenruimte en een strak maar natuurlijk design zonder zichtbaar beton. De Loosdrechtse Plassen liggen echt om de hoek en geven je direct dat fijne, ontspannen vakantiegevoel. Voor de kids is er het heerlijke OERRR-speelbos met leuke speurtochten, in de omgeving kun je heerlijk wandelen (tip: het Boscafé in Lage Vuursche!) en Hilversum ligt om de hoek.
Iedereen kan wel wat island life gebruiken. Daar hoef je niet voor in het vliegtuig te stappen, want het pontje bij Tiengemeten vaart je naar een Hollands eilandje. Een vakantiegevoel in eigen land heb je zo gecreëerd, en TinyParks Eiland Tiengemeten haalt ook nog voor even al je zorgen weg. We overdrijven niet als we zeggen dat dit toch wel een bijzondere beleving is. Kan komen door de vrolijke mensen bij het pontje (die je er echt nog op attenderen waar je moet staan of zitten), door de medewerkers van Natuurmomenten (met een ongelofelijke passie voor het eiland) of door de stilte. Whatever, we vinden het allemaal fijn.
Mocht je je afvragen hoe we al deze (zomer)vakantieparken op het spoor zijn gekomen: via Booking.com. Bij Booking.com hoef je je namelijk niet te beperken tot alleen hotels. Of je nu op zoek bent naar een appartement, bed & breakfast, luxe villa knus boshuisje óf een vakantiepark, je vindt er tal van accommodaties voor elk type reis.
Buitenplaats Beekhuizen ligt midden in Nationaal Park Veluwezoom. Sinds 2016 is de luxecamping een feit en vanaf dag één zijn de lodgetenten en pods van de buitenplaats een regelrechte hit. Vooral de (bush) pods zijn geliefd: de houten huisjes naar klassiek Engels ontwerp in een moderne uitvoering zijn het hele jaar door heerlijk (boek tijdens koude dagen wel de superior pod, deze uitvoering heeft namelijk vloerverwarming), maar in de zomer nog het best: alle hutten zijn voorzien van een buitendouche; het is net Bali. Verder hebben alle pods bij aankomst een opgemaakt bed én razendsnel wifi. Daarvoor kwamen we niet, maar geef toe: het is toch wel erg fijn. Je kunt in de pods met vier man prima vertoeven (twee mensen op de slaapbank) en de BBQ staat fik-klaar voor de deur. Mocht dat nu vervelen, die BBQ, dan kun je ook een avond naar het gezellige ‘pop-up’ restaurant WOODZ. Die pop-up staat tussen aanhalingstekens: zo noemt de groep hun restaurant omdat WOODZ niet altijd open is, maar wel af en aan gedurende het hele jaar.
We sluiten de lijst af met een échte Parel; Glamping de Parel in Zeewolde. Je vindt er rust en groen, je doet er inspiratie op door de knusse inrichting van de echt (echt) heel knappe tenten, lodges en andere accommodaties, en het is er gewoon beregezellig. Bij je eigen slaapplek, en zeker ook bij het restaurant op het midden van het terrein (naast het paarden- en ezelveld). Een uitstapje naar het grootste loofbomen bos om de hoek is ook zo gemaakt. Naar strand Horst of wijngoed Wilgenhorst? Allemaal om de hoek van deze glamping. Er zijn verschillende unieke escapes; de culinaire escape voor de fijnproevers, wellness escape voor de rustzoekers en de city escape voor de avonturiers. Voor ieder wat wils! Gewoon boeken en je eigen ding doen kan natúúrlijk ook.