Wintersporten buiten het hoogseizoen in Val Thorens, Frankrijk
Wat blijft dit toch een feest om te wintersporten in Val Thorens, Frankrijk. Wist je dat het het langste seizoen van alle skigebieden in Europa heeft. Deze loopt van november tot en met mei. Ga je in april/mei, heb je nog een grote kans op heerlijk weer en sneeuw. En ja we kennen Val Thorens vast allemaal als the place-to-be voor het heerlijke skiën en yes ook zeker het après ski gebied. Guilty! Maar - wie vroeger kwam om te feesten, komt later ook voor het heerlijke eten, het gezellige dorp met echt culinaire restaurants (er is zelfs een Michelin restaurant) en knusse berghutten, prachtige spa’s, een fitnesscentrum, kaasmarkten, ziplinen, parasailen, snowtuben, de langste rodelbaan van Europa van maar liefst 6KM lang en meer. Het barst er van gezellige boutique hotels, en appartementen als je met een groep komt. Yes, Val Thorens has it all!
Met het lange skiseizoen in Val Thorens – van november tot en met mei – is dit echt de place to be. Oke oke, we zijn een beetje op Val Thorens. Waarom? Omdat het voor een wintersportgebied echt alles heeft.
Slapen doe je bij Hotel Marielle: een knus boutique hotel, ski in ski out, midden in het centrum en met uitzicht op de piste. ’s Ochtends ontbijt je met zicht op de lift, na het skiën duik je de sauna en het stoombad in en eindig je in de gezellige bar. Le M restaurant in de zon, skiverhuur direct in het hotel en alles op loopafstand. Yes, hier wil je slapen.
Verder wat is er allemaal te doen in Val Thorens naast skiën en snowboarden natuurlijk. Nou – genoeg! Je hebt hier de langste rodelbaan van Europa. Je daalt zo’n 700 meter hoogteverschil af en bent ongeveer 45 minuten onderweg naar beneden – afhankelijk van hoe hard je gaat natuurlijk.Ook zijn de daredevils hier wel zoet. Je kunt er parasailen, snowtuben en ziplinen via Bee Flying. Je kunt er ook mooie hikes maken. Ook barst het centrum van de gezellige wijnbars en après-ski tenten.
Oke lunchen. Belangrijke brandstof tijdens het skiën. We deden dit bij Caron 3200 en Chalet des 2 Lacs. Heel verschillend, allebei erg tof. Het gebouw Caron 3200 is net geopend, en je komt hier met de Cime de Caron. Het is een van de hoogste plekken van Val Thorens, met uitzicht over meer dan 1000 bergtoppen. Je kunt hier binnen of buiten eten met een uitzicht dat je serieus zo uit een laptop screensaver zou halen. Af en toe is er een DJ, en dan gaan de voeten van de vloer op 3200 meter hoog. Er is ook een hele fancy wijnbar, waar ze een grote wijnselectie hebben en zelfs hun eigen wijn schenken. En pstttt er is een vergaderruimte die je af kunt huren. Probeer je maar eens te concentreren! Dan Chalet des 2 Lacs. Hier kun je klassieke berggerechten bestellen, 1, 2, 3 kaasfondue graag! Ook is de warme apple tarte tatin een dikke aanrader.
Diner? Ook very belangrijk! Zelf aten we bij Alpen Art en La Maison. Ook weer heel anders, en dat maakt het juist zo een leuke afwisseling. Alpen Art is een beetje chique versie van een berghut met een beetje kitsch lookje. Ze zijn heel erg goed in het bereiden van vlees, en we raden zeker de veal for 2 aan. De eigenaresse is super aardig, en loopt rond voor een gezellig praatje. Dan la Maison. Wat een toptent. Deze moet zeker op je lijst. Het is echt een avondje uit, je mag hier ook wel je mooie outfit aantrekken mocht je deze meehebben. Hoeft niet natuurlijk. Dikke tip hier is de truffel kaasfondue, maar eigenlijk ook de pizza’s en de eendenborst was ook een topper. Als dessert hadden we een pistache sundae. Rollen naar huis.
Al met al, genoeg redenen om naar Val Thorens op vakantie te gaan. Niet alleen als feestvakantie, maar juist ook om tot rust te komen in de heerlijke spa hotels, heerlijk te eten en te genieten van de super fijne pistes. Je kunt hier overigens bijna niet verdwaald raken, alles komt weer uit in het dorp, en er zijn veel blauwe pistes, ook echt een fijn gebied voor beginners. Let’s go Val Thorens!