Een dansloos ADE 2026 (ja, dat kan)
Van 21-25 oktober 2026 is het weer tijd voor ADE. Voetjes van de vloer! Of toch niet? Hoewel het Amsterdam Dance Event vooral bekend staat om feestjes die tot diep in de nacht (of de volgende ochtend) doorgaan, is het echt veel meer dan dat. Dus als je niet van dansen houdt, pak dit lijstje er dan bij, want er is meer dan genoeg te doen tijdens ADE.
Dit zijn de beste tips voor een dansloos ADE.
Vijf dagen lang alleen maar dansen? Hoeft dus helemaal niet. Op woensdag 21 oktober wordt ADE voor de vierde keer afgetrapt met een padel event bij Padel Next. Van 11.00 tot 16.00 uur maakt de dj-booth even plaats voor de padelbaan en komen sport en muziek samen. Een lekker actieve aftrap van ADE dus, voordat de rest van de week vooral de dansbenen aan het werk worden gezet. En hé, een beetje competitie kunnen we op z’n tijd ook wel waarderen.
Om je gelijk lekker uit je comfortzone te trekken, keert tijdens ADE dit jaar YOTECHA weer terug met zeven sessies op twee plekken in Amsterdam: DB55 en WIHH Art Gallery. Hier worden techno, yoga, beweging en ademhaling door elkaar gehusseld om je hoofd leeg te maken en je lijf weer een beetje wakker te schudden. Handig na een iets te gezellige ADE-nacht óf juist voordat de volgende begint. Even uit de drukte, yogamat op en gaan. En daarna? Gewoon weer door natuurlijk. Namaste, party people!
ADE vieren met een goed glas in je hand en een bord eten voor je neus? Café Wu snapt ’m. Voor het derde jaar doen ze mee en vier avonden lang staat er vanaf 18.00 uur een ander programma klaar. Woensdag trappen ze af met Japanse whisky van House of Suntory, special pours bij de gerechten en later op de avond vinyl van Daiki en Ryuichi. Donderdag komt Otemba Sake terug voor de sake-pairing (vorig jaar een succes, dus: encore), vrijdag nemen de Vliering Boys de boel over en zaterdag sluit Diggy Doug & Friends af met jazz, rhythm, disco en house.
En voor wie na het eten tóch jeukende dansbenen krijgt: vanaf 20.00 uur gaat de muziek aan en vanaf 22.00 uur mag je ook gewoon binnenwaaien voor een drankje. Kijk, zo komen we die ADE-week wel door.
Beethoven op ADE? Klinkt als een vergissing in het programma, maar het is een van de mooiste plannen van de week. Op woensdag 21 oktober speelt het Concertgebouworkest met zeventig musici Beethovens Vijfde Symfonie in de Centrale Markthal in Amsterdam-West, onder leiding van dirigent Riccardo Minasi. Boven het orkest hangt EINDER van kunstenaar Boris Acket, in de grootste versie ooit: een kunstmatige lucht van flinterdunne stof, in beweging gehouden door honderden ventilatoren. Het ene moment lijkt het een golvende zee, het volgende een onweersbui die komt opzetten. En omdat lucht doet wat lucht wil, beweegt EINDER nooit twee keer hetzelfde. Acket opent de avond zelf met een persoonlijke introductie en een stuk dat hij speciaal voor deze avond componeerde. Het concert duurt van 20.30 tot 21.25 uur, dus je zit gewoon op tijd thuis op de bank. Of je fietst daarna alsnog door naar een feestje, wij oordelen niet. Het is wel al overmorgen, dus wacht niet te lang met kaartjes.
Eerst brunchen, daarna raven. Of eigenlijk: tijdens het brunchen alvast een beetje raven. Op zaterdag 24 oktober neemt Le Petit ADE Brunch het voormalige REM-eiland over en wordt er boven het water een driegangen shared-diningmenu op tafel gezet, inclusief Lillet Rosé Spritz en funky house op de achtergrond. Al blijft-ie niet lang op de achtergrond, want vanaf 13.00 uur draaien ANIINA, Manne Max en Willow & Yanick de boel langzaam warm. Buik vol? Mooi, want om 16.00 uur gaan de tafels aan de kant en mag er gedanst worden tot 19.00 uur. Rave and behave in black is de dresscode, dus zwart aan, spritz in de hand en gaan. De laatste kaarten zijn inmiddels in omloop, dus een beetje haast is wel geboden.
ADE, maar dan even zonder rijen voor de club en piepende oren de volgende ochtend. Op zaterdag 24 oktober staat het Volkshotel weer vol met bakken (en bakken en bakken) vinyl tijdens de Good Music Vinyl Market. Een selectie platen van echte liefhebbers, van zeldzame vondsten tot tijdloze klassiekers in house, disco en hiphop en alles daar tussenin. Of je nu een doorgewinterde crate digger bent of gewoon nieuwsgierig naar vinylplaten, hier kun je rustig rondkijken, nieuwe muziek ontdekken en andere muziekliefhebbers ontmoeten. En dat doen ze inmiddels al tien jaar tijdens ADE, dus je kunt wel spreken van een kleine traditie. Dj’s draaien de hele dag vinyl en jij kunt ondertussen op zoek naar die ene plaat die nog mist in de collectie. Geen platenspeler thuis? Ook gewoon lekker komen luisteren en rondneuzen. Van 13.00 tot 20.00 uur, dus tijd zat om een pareltje op de kop te tikken.
Even klaar met al dat gebeuk? Snappen we. Want hoe leuk ADE ook is, soms wil je gewoon even helemaal niks. Gelukkig heeft NYX Hotel Amsterdam daar iets op bedacht. Van 21 t/m 25 oktober vind je hier namelijk de Green Reset Room: een groene oase midden in de stad waar je gratis een halfuur kunt bijkomen van alle ADE-gekte. Denk: héél veel planten, comfortabele zitplekken, rustige muziek en zelfs wat te drinken en te snacken. En het lekkerste? Je hoeft er helemaal niks voor te doen. Gewoon zitten, ontspannen en vooral even niet dansen. De ruimte is dagelijks van 10.00 tot 16.00 uur open, ook voor niet-hotelgasten, en reserveren hoeft niet. En mocht je na dat halfuur toch weer zin krijgen in een feestje? Dan kun je gewoon door naar de Record Club in hetzelfde hotel. Van rust naar rave in één gebouw. Top!
Rennen, koffie, raven. Drie woorden die we niet per se zelf in die volgorde hadden gezet, maar LOT61 en Koffein Club doen het gewoon. Zondagochtend om 10.00 uur (ja, tijdens ADE) verzamelen ze op Amsterdam Centraal voor een ochtendrun, waarna er specialty coffee én dj-sets op je wachten. Best lekker eigenlijk: even de benen wakker schudden, cafeïne erin en hop, door naar de laatste ADE-dag. En voor iedereen die na vier dagen feesten nog vrijwillig een rondje gaat hardlopen: petje af. Wij zien jullie wel bij de koffie.
Dessert first, of gewoon alleen het dessert, ook goed als het aan THE DUCHESS in het W Hotel (lees: centraler in Amsterdam wordt het niet) ligt. Even geen techno of clubdrukte, maar pure dessert drama. Royal met glitters it is bij THE DUCHESS tijdens ADE. Glamour en een toetje dat letterlijk (!) ontploft van smaak (spoiler: je toetje wordt gebroken aan je tafel). De ‘Chocolate Explosion’ is een caramélia mousse, vanille-chantilly, pumpkin spice karamel, spices crumble en pompoencustard. Een zoete pauze tussen de beats door dus, helemaal in ADE thema.