Het leukste van Käringön aan de Zweedse westkust
Bezoek je de westkust van Zweden? Dan mag een bezoek aan een van de dunbevolkte eilanden in deze enorme archipel niet ontbreken. Een van de bekendere, mooie eilanden die je per ferry kan bezoeken is Käringön. Met slechts 83 permanente bewoners is het een van de dunbevolkte plekken van Zweden. Het eiland is autovrij en alle plekken zijn te voet te bezoeken. In de zomer komen er mensen hun vakantiehuis bezoeken en neemt het toerisme wat toe.
Ondanks de kleine schaal van het eiland, hebben ze hun horecakwaliteiten op orde. Zo is de crêperie een populaire plek in de zomer. Achter het hotel kun je via een steile trap naar een vlonder waar je heerlijk neerploft op het terras van de crêperie.
Van zoet tot hartig: er staat van alles op het menu. Er is koffie te drinken maar ook voor de alcoholische dorst kan je hier terecht.
Simsons mag niet ontbreken in je dagprogramma. Een laid-back wijnbar pal aan de haven. Je strijkt er neer voor verse koffie en een kaneelbroodje in de ochtend, of een goed glas natuurwijn met een zuurdesempizza later op de dag. Alles is op z’n Scandinavisch relaxed, reserveren hoeft niet, binnenlopen mag altijd. Gezien de ligging pal in de haven, waar de ferry aankomt, kun je deze plek niet missen. Zonnetje erbij, bootjes kijken, drankje in de hand. Do we need to say more?
Verse vis rechtstreeks van de boot naar je bord? In een schattig steegje in de haven waar Folke en Kristina Sjöberg elke dag versgekokte kreeft, krab en vis aanbieden. Hun langoustines worden geroemd als de allerlekkerste aan de Westkust. De winkel is in de zomer elke dag open, buiten de seizoenen is het de moeite waard dit te checken.
Een absolute must is de pijlen over de rotsen volgen (het niet bewoonde deel van het eiland) om op een unieke plek te zwemmen. Naast de kliffen zijn mooie zwembaaitjes waar vaak trapjes zijn geïnstalleerd om op een optimale manier te water te gaan. Ook is er op een enkele plek een duikplank of omkleedruimte te vinden.
Familjebadet (trampolinbadet) is een aanrader.
Een potje midgetgolf spelen met uitzicht op zee? Doe dat. Maar sla vooral Skafferiet niet over. Dit koffietentje zit pal naast de baan, en zorgt dus meteen voor leuk uitzicht. Denk aan: huisgemaakte kaneelbullar, stevige Zweedse koffie en een zonovergoten terras tussen het groen. De sfeer? Knus, lokaal en zó’n plek waar je voor een snelle fika komt… en uiteindelijk blijft hangen.