Een dansloos ADE 2023 (ja, dat kan)
Een dansloos ADE 2023 (ja, dat kan)
Van 18-22 oktober 2023 is het weer tijd voor ADE. Voetjes van de vloer! Of toch niet. Hoewel het Amsterdam Dance Event vooral bekend staat om feestjes die tot diep in de nacht (of de volgende ochtend) doorgaan, is het meer dan dat. Dus als je niet van dansen houdt, pak dit lijstje er dan bij, want er is meer dan genoeg te doen tijdens ADE.
Dit zijn de beste tips voor een dansloos ADE.
TIJDSDUUR


TIJDSDUUR
Op woensdag 18 oktober gaan we los, maar we doen het tranquilo. Op de eerste dag van het Amsterdam Dance Event start de tentoonstelling van kunstenaar, componist en regisseur Boris Acket. Deze tentoonstelling vindt plaats bij De School in Amsterdam-West. Bij TIJDSDUUR zetten moderne kunstenaars en muzikanten beeld en geluid centraal. Wat je ziet is ingewikkeld, maar hé, het is niet voor niets ADE. Acket laat ons nadenken over hoe we tijd beleven door middel van speciale en veranderende kunstwerken. Klinkt interessant, toch? Oh ja, goed nieuws! De tentoonstelling is gratis, dus gaan dus.
Meer informatie vind je hier.
Mark to the Music


Mark to the Music
Gaat er een lichtje branden? Bij Mark to the Music wel, want ze hebben namelijk groen licht gekregen om ook dit jaar weer te shinen tijdens ADE. Op donderdag 19 oktober kun je bij het Museum of the Mind een kunstervaring ondergaan, en ja, van ervaringen worden we blij, toch? Hoewel er genoeg aandacht wordt besteed aan het verminderen van stress, kun je ook genoeg ontdekken. Zo is het dus niet alleen een kalmerende activiteit, maar ook een die inspanning vergt, waardoor het gevoel van welzijn wordt versterkt. Er zijn genoeg dingen te ontdekken, en dit alles in een rustige omgeving, waardoor alles wordt versterkt. Dat de eerste editie vorig jaar door duizenden mensen werd bezocht, belooft in ieder geval veel goeds. Oh, goed om te weten: er zijn twee tijdslots, om 13:00 en 17:00 uur.
Meer informatie en tickets vind je hier.
Rooted in Culture


Rooted in Culture
Misschien toch wel zin in een beetje beweging? Op vrijdag 20 oktober, in de Tolhuistuin, vindt Rooted in Culture plaats. Ze presenteren de clubcultuur door middel van beweging, educatie en inspiratie. In dit programma bieden ze stof tot nadenken en bevrijding van het lichaam in samenwerking met de Nederlandse Housedance Community, Steppin Into Tomorrow en Lynnee Denise. Zo worden onder andere dansworkshops, lezingen en back-to-back sessies gehouden, genoeg om aan deel te nemen dus, en het is ook nog eens gratis (winnen!).
Meer informatie vind je hier.
Onzichtbaar / Invisible


Onzichtbaar / Invisible
Zin om neer te ploffen? Kom dan op zaterdag 21 oktober naar het Eye Filmmuseum en bekijk de documentaire Onzichtbaar / Invisible. Op deze prachtige locatie wordt om 17:00 uur een ontroerende documentaire van prijswinnend regisseur Gabriëlle Provaas afgespeeld over mensen die hun brood verdienen met schoonmaken. Je wordt meegenomen in de werkelijkheid, de vuile onderbuik van Nederland en wat er met ‘onze’ vuilnis wordt gedaan. Ploffend en relaxed een filmavond beleven en toch een wijze les meekrijgen? Boek snel je kaarten (anders zijn ze opperdepop).
Meer informatie en kaarten vind je hier.