16 oktober 2025, door Isa de Laat

Throwback Thursday: we blikken terug op de favoriete reizen van Barts Boekje

16 oktober 2025, door Isa de Laat

Throwback Thursday: we blikken terug op de favoriete reizen van Barts Boekje

Niets zo lekker als terugbladeren in ons eigen reisarchief. Naar die plekken waar de zon altijd scheen, de toet nog bruin was en la vie op z'n best was. En ja, moeilijk, moeilijk om te kiezen… maar als je het team dwingt om één reis op te schrijven, dan komen er vanzelf een paar van onze all time favorites bovendrijven. Zoals een wijs gezegde luidt: mooie plekken bewonderen is één ding, ze bewaren voor de toekomst is hardcore reizen.

Throwback Thursday: we blikken terug op de favoriete reizen van Barts Boekje

 

Isa | San Francisco

Isa | San Francisco

De reis die een minder leuk staartje kreeg, is stiekem ook de leukste reis. Een beetje achtergrond: vroeger wilde ik altijd verder en nieuwer. Ik studeerde Journalistiek in Utrecht, hoewel Tilburg beter stond aangeschreven en dichterbij was. Hetzelfde gold voor mijn keuze voor een minor. In Spanje hadden ze te gekke vakken, maar zonder iemand die ik kende naar San Francisco trok me meer. De vakken? Kostuums naaien voor de schoolmusical, Amerikaanse politiek en Netflix-films analyseren. Mij best, want ik ging naar San Francisco! Ik heb me de eerste week nooit zo alleen gevoeld (hoe moest vrienden maken ook alweer?). Ik had geen cent te makken (ineens stond ik in de rij voor de Amerikaanse voedselbank op school, want een komkommer in de supermarkt kostte vijf dollar?!), maar ik had de tijd van mijn leven. Met een Amerikaanse vriendin reed ik in haar auto de stad rond, met meiden uit Chili maakte ik een spontane roadtrip, en voor school chillden we nog een paar uur op het strand in Santa Cruz: voor Amerikaanse begrippen was twee uur rijden slechts een ommetje.

Spring break brak aan, en via een Facebookgroep leerde ik een meisje kennen dat haar stage in de stad liep. Werd het party hardy in Mexico of bountyhoppen op Hawaï? We kozen voor het laatste, al kwamen we er nooit aan. Trump sloot de grenzen voor corona dicht: niemand erin of eruit, en het tijdsbestek was onbekend. Uiteindelijk koos ik op het nippertje om naar huis te gaan, vier maanden voor ik eigenlijk zou vertrekken. Ik rondde de studie digitaal in de avonduren af (thanks, tijdsverschil). En jammer, ja. Maar ik leerde wel hoe fijn het is om te vertrouwen op je onderbuik, en hoe lekker het is om soms in een land niemand te kennen en opnieuw alles te mogen ontdekken.

Hantsen | Bonaire

Hantsen | Bonaire

Als de dagen korter worden, het vroeger donker wordt en het verlangen naar de zon steeds sterker knaagt, nemen mijn dromen me mee terug naar Bonaire. Waar alles binnen handbereik is: de zon, de zee, het strand. Je weet het al zodra je landt, dit is het. Die temperatuur, dat gevoel… precies waar je het voor doet als je even ontsnapt aan het kikkerland. Eten op toplocaties, hup op de scooter, een stukje crossen, kiten of windsurfen – het is er gewoon enig. En dan ’s avonds de kroeg in duiken, een strandfeest pakken of juist niet, maar gewoon uren op het strand blijven hangen, lang tafelen, en dat dag in dag uit.

En dan wil je dus de beste Bonaire tips weten? Dit zijn ze!

Bloeme | Italië

Bloeme | Italië

Wat maakt een vakantie écht onvergetelijk? Is het de blijvende favoriet Sri Lanka, waar cultuur, safari en zon perfect samenkomen? Of juist die eerste vakantie met mijn vriend, waarbij het helemaal niet perfect hoefde te zijn en het daardoor juist perfect werd?

Sri Lanka was echt een eldorado: curry’s, stranden, olifanten spotten – alles in één trip. Die reis is goed blijven plakken. Maar ook andere reizen zijn kanshebbers voor de titel van favoriet. De afgelopen jaren ben ik behoorlijk verwend met mooie bestemmingen – van de Filipijnen tot Marokko, en van Frankrijk tot Zuid-Afrika.

Maar als het gaat om wat een reis écht onvergetelijk maakt, wint onze eerste vakantie samen. Italië. Een roadtrip doorspekt met foute Italiaanse muziek, overheerlijk eten en zonuren te over. In Barolo sloegen we dozen wijn in alsof we een wijnbar gingen openen, reden door naar de kust en sloten af in Florence – waar we niets gepland hadden en daardoor zowel het Uffizi als de Duomo misliepen. Maar dat deerde ons niets. Alles klopte. Eén grote zomerdroom.

Maartje

Maartje

De eerste mijlpaal is dat ik, op Barts Boekje-titel en niet voor het werk dat ik destijds voor ELLE deed, werd uitgenodigd door het Boardwalk Hotel op Aruba. De man mocht mee, en verder was het een uit de kluiten gewassen groepsreis en een van de leukste trips die ik ooit heb gedaan. Het Boardwalk Hotel en de overheid van Aruba pionierden destijds echt met deze reis: bloggers mochten hooguit ergens komen eten, en dat ik werd uitgekozen om helemaal naar Aruba te vliegen, was echt een droom die uitkwam. En nog steeds behoort het Boardwalk tot een van de mooiste, beste en leukste hotels waar we ooit zijn geweest. Sterker nog: ze hebben zojuist twee Golden Keys ontvangen, een van de belangrijkste onderscheidingen binnen de hotellerie.

De tweede grote reismijlpaal is de reis met mijn gezin naar de Malediven. Vito was toen ruim twee jaar, en het was nog maar drie jaar daarvoor dat ik tijdens een reorganisatie bij Hearst Magazines (ik werkte toen voor ELLE en Harper’s Bazaar) ontslagen werd. Dat was op zich helemaal oké: na acht jaar was ik wel toe aan iets nieuws. Maar ik weet nog dat ik toen (uiteraard in tranen) tegen mijn man zei dat ik ‘nu nóóóit meer een luxe reis zou kunnen maken’ – want dat deed ik voor ELLE natuurlijk ook, naast mijn productiewerkzaamheden. En nog geen drie jaar later mocht ik  voor een individuele persreis (dus geen groepsreis zoals we wel vaker mogen maken; ook tof, maar niets zo waanzinnig als met je eigen mensen) naar de Malediven! Met man en zoontje! Mijlpaal much, nietwaar?

Nummer drie is de huidige samenwerking met Booking.com: echt een droomklant, voor wie ik vorig jaar met mijn gezin een droomreis maakte naar Upstate New York. En terwijl ik dit tik, zit ik in Mexico – ook met Booking.com – een nieuwe, onvergetelijke reis te maken met mijn gezin. Stay tuned voor die tips!

Carlijn | Belize

Carlijn | Belize

Mijn stage bij Turtle Inn in Belize, was ook meteen de allervetste reis die ik ooit heb gemaakt. Waar ligt Belize? Tussen Guatemala en Mexico, een echt paradijs en redelijk onontdekt, wat ik nog leuker vind. Van diep in de jungle paardrijden tot duiken tussen de meest bizarre vissoorten, het is echt ongelofelijk en dan ook nog eens mogen stage lopen op naar mijn mening één van de mooiste resorts van de wereld. Turtle Inn valt onder the Family Coppola Hideaways, ook wel bekend van de welbekende Francis Ford Coppola van de films: The Godfather en zijn heerlijke wijnen.

Verder heb ik een aantal jaar geleden in de zomerperiode 2 maanden doorbracht op Curaçao, waar ik heb mogen helpen op een rescue center voor zwerfhonden (wat een groot probleem is op het eiland): Rescue Paws Curacao. Naast alle stranddagen, berg beklimmen en intens genieten, is vrijwilliger zijn en iets goeds doen voor de dieren, mij het meest bijgebleven en zeker niet onbelangrijk om een klein steentje bij te dragen!

Teun | Barcelona

Teun | Barcelona

Aangezien de zomer voor mij niet lang genoeg kan duren besloot ik het laatste semester van mijn studie door te brengen in Barcelona. Tijdens het inpakken van mijn koffer had ik er geen rekening mee gehouden dat het daar in februari óók gewoon koud is, wat er in resulteerde dat ik de eerste weken wisselde tussen de twee lange broeken die ik wel had ingepakt. Toen de temperaturen eenmaal begonnen te stijgen genoot ik extra van alles rokjesdagen en de stad. Ik woonde in Grácia, waar bijna iedere avond van de week salsa gedanst kon worden met live muziek. In het weekend ging ik vaak hiken langs de Costa Brava, samen met een groep meiden die ik daar had ontmoet. Verder vloog ik voor een paar dagen naar Malaga, spendeerde ik twee bloedhete dagen in Madrid waar ik sliep bij Hotel Montera, en genoot ik intens van een paar dagen op Mallorca.

Anouk | Nice & Boedapest

Anouk | Nice & Boedapest

Oke, fair. Ik heb niet echt een favoriete verre reis (hoeft ook heus niet, love Europa!), maar juiste meerdere plekken dichtbij. Zoals Bloeme al benoemde: wat maakt een vakantie nou echt onvergetelijk? Stipt mijn antwoord: mijn beste vrienden. Elke stad, elk land, hoe dichtbij of ver weg ook – alles is leuk. Curacao is één plek die me altijd bijgebleven is, Ibiza een plek waar je ooit moet zijn geweest, maar waar ik dit jaar verliefd op ben geworden zijn Nice en Boedapest.

Misschien met een lichte voorkeur voor Nice, omdat het na drie jaar weer dé vakantiereis was met mijn beste vriendinnen van al meer dan tien jaar. Nice is wat mij betreft de beste vakantiebestemming, want je hebt er strand (zowel kiezelstrand als iets verderop zandstrand), een hele leuke en levendige stad, en het is betaalbaar (altijd fijn), maar Boedapest was mijn allereerste vakantie met mijn vriend, mijn beste vriendin en haar vriend – en o man, wat is Boedapest een leuke stad: mega groen en bijna denkend naar Nederland, maar dan nét iets leuker. Oh, en weekendjes weg zijn ook een flinke favoriet. Steden zoals Antwerpen en Parijs? Daar wil ik elk weekend wel naartoe.

 

Demi | Portugal

Demi | Portugal

Als reizen een van je grootste hobby’s is, is het bijna onmogelijk om één favoriete bestemming te kiezen. Maar als ik nu moet kiezen, zou ik zeggen: Portugal. Ik ben net verhuisd naar Lissabon en heb de afgelopen tijd een paar trips gemaakt in de omgeving — naar Ericeira, Cascais, Caparica en de Algarve (waar ik onder andere bij Helder Farm Studios verbleef). Portugal heeft me echt positief verrast.

Het land heeft eigenlijk alles wat ik zoek: heerlijk eten, prachtige natuur, brede zandstranden (van ongerepte baaitjes tot hippe beachclubs), een uitgebreide health & wellness scene, wijngaarden, vintage winkels, (natuur)wijnbars en fantastische restaurants. En dan nog de hotels… zoals The Rebello in Porto, echt een dikke aanrader. Hou zeker de pagina in de gaten — ik kan niet wachten om meer van mijn favoriete plekken en tips hier te delen!