Shinen aan het Leidseplein: boetiekhotel The Diamond Amsterdam
In Amsterdam openen regelmatig nieuwe parels hun deuren. Diamanten zijn daarentegen een stuk zeldzamer. Midden in de stad, aan het Leidseplein, opende afgelopen zomer (2024) The Diamond haar deuren. Op de glazen facade van het boetiekhotel shinen vijf sterren.
De diamantvormige buitengevel van The Diamond is geïnspireerd op Koh-I-Noor, ofterwijl, “Berg van Licht”. Een diamant die ooit in opdracht van het Britse Koningshuis in Amsterdam werd geslepen. In de avond wordt de binnenzijde van de gevel subtiel aangelicht door energiezuinige LED verlichting. The Diamond zelf mag dan nieuw zijn (het hotel opende in de zomer van 2024), grand café de Heineken Hoek zat er al jaren en is weer teruggekeerd. Compleet in een nieuwe stijl met marmer, planten en glas in lood, maar nog net zo gezellig als vanouds. Een verdieping hoger vind je steakhouse By Night. Wil je bier en premium steak, dan is dat de plek waar je zijn moet. Niet alleen de buitenkant van het hotel is mooi, ook de kamers zijn stijlvol ingericht. Verschillende soorten hout, hier en daar rotan, gecanneleerd glas (lekker retro en lekker praktisch) en tegelwerk dat het geheel net wat speelser maakt.
Hoewel je op Booking.com niet op diamanten kunt filteren, kun je wel op sterren filteren. Wanneer dat er veel zijn zit het met de looks meestal ook wel goed. Als je dan toch bezig bent, selecteer dan meteen de faciliteiten die voor jou belangrijk zijn. Kies een specifieke locatie, of pas andere criteria toe om je ideale keuze te maken.